קיבוץ עין השופט
חסר רכיב

על הארכיון באתר הקיבוץ

ארכיון הקיבוץ עובד לאורך כל השנה כדי לשמור ולשמר את החומרים הרבים עליו הוא אמון. החומרים הרבים שנאספו ונאספים בארכיון מביאים את סיפורו המלא של הקיבוץ וחבריו במסמכים, תצלומים, עלוני הקיבוץ, פרסומים של הקיבוץ או הקשורים אליו, מוצגים השייכים להיסטוריה המקומית, חומרי מדיה, תיקי זיכרון לחברים שהלכו לעולמם, תיקים אישיים לחברים החיים ועוד.
העבודה היומית כוללת מיון, רישום, הכנסה לתוכנת הארכיון, הענות לבקשות מחברים ואנשים מחוץ לקיבוץ לחומרים השונים הנמצאים בארכיון ופרסום הארכיון ברשתות החברתיות.
לעזרתנו מתגייסות פנסיונריות רבות, שעוזרות לנו לקדם את העבודה הגדולה שלפנינו. 


עם עליית אתר הקיבוץ, יש לארכיון לשונית שלחיצה עליה מפנה לחומרי הארכיון השונים. אנחנו מזמינים את החברים להיכנס וליהנות מהאפשרויות המוּצעוֹת. נשמח להיענות ולעזור בבקשות שיופנו אלינו.


מה ניתן למצוא בחלונית "ארכיון" באתר הקיבוץ?

פתוח לחברים בלבד:
* כניסה לחומרי הארכיון: מאפשרת לחפש חומרים הנמצאים בתוכנת הארכיון לפי מילות חיפוש. עם הקלדת המילה יופיעו הפניות לפי סוגי החומרים הנמצאים בתוכנה: תיקי המסמכים, תיקי זיכרון , עלוני הקיבוץ - החל מ-2005 . תקליטורים, קלטות וידאו, קלטות שמע (הידע בלבד ללא קבצים) מוצגים – חפצים שונים הקשורים לקיבוץ וחבריו וספרים - הנמצאים בספריית הארכיון ועוד.

פתוח לכולם:
* לזכרם: אתר ההנצחה של הקיבוץ.  

* הבלוג של עופרה: עשרות סיפורים הקשורים, בעיקר, להיסטוריה של הקיבוץ, שכתבה ועדיין כותבת עופרה בריל לאורך שנים רבות.
* עינהשופטפדיה: אתר דמוי ויקיפדיה, עם מושגים מקומיים של עין השופט, שהוכנו לחג ה-70 לקיבוץ [2007]. בפרויקט הזה היו יוזמים ושותפים עינב בריל ויגאל וילפנד, ששניהם כבר לא עמנו.
* פייסבוק הארכיון וקבוצות חינוכיות: שבהם יש מאות תצלומים בנושאים רבים ושונים, אותם מעלה עופרה בריל באופן שוטף כבר מספר שנים.


מוזמנים להיכנס לגלוש וליהנות.

נשמח להיענות ולעזור בבקשות שיופנו אלינו.

 

כתבה: צילה שופר


חסר רכיב