קיבוץ עין השופט
קיבוץ עין השופט
חסר רכיב

מליאת המועצה האזורית מגידו קיבלה הערב פה אחד את הצעת ההחלטה של ראש המועצה איציק חולבסקי: מתנגדים להעביר שטחים מהמועצה ליקנעם עלית

30/09/2020


📍"מתנגדים להעביר שטחים מהמועצה ליקנעם עלית"

 

מליאת המועצה האזורית מגידו קיבלה הערב ( שלישי) פה אחד את הצעתו של ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי ולפיה המועצה לא מסכימה להעביר שטחים לעיר יקנעם עלית.

 

בארבע השנים האחרונות מנהל ראש המועצה חולבסקי מאבק עיקש ונחוש כנגד כוונת יקנעם עלית  לגזול שטחים משטח המועצה האזורית מגידו. למרות דרישת משרד השיכון להעביר שטחים נרחבים משטח המועצה שהיו מנתקים הלכה למעשה  את עין העמק ואליקים משטח מ.א  מגידו ומחסלים את קיומם העצמאי הצליח חולבסקי במהלך חסר תקדים  לבלום את קבינט הדיור במשך שנה מלקבל החלטה ובהמשך  להקפיא החלטה של הקבינט ובכך    לגרום באופן מעשי  לביטול ההחלטה. הנושא נדון בשנה וחצי האחרונות בוועדה הגאוגרפית של משרד הפנים, שהמליצה לאחרונה להעביר שטחים הגובלים בעמק השלום לעיר יקנעם עלית ובכך קיבלה את בקשת העיר יקנעם עלית.

חולבסקי מנהל מאבק עיקש כנגד החלטת הוועדה הגאוגרפית והצליח לרתום היום את כל חברי המועצה כנגדה. בהחלטת המועצה הערב נכתב כי "המלצת הוועדה הגאוגרפית לקבל במלואה את בקשת העיר יקנעם עלית פוגעת קשות בערכי הטבע והנוף בעמק השלום ובישובים במועצה ובפרט בעין העמק ולאור העובדה שהסתבר לנו שגופים משמעותיים ורלוונטים כמו קק"ל, רט"ג והחברה להגנת הטבע ויישובי מועצה סמוכים, הזורע ויקנעם המושבה, לא זומנו לדיון בוועדה להשמעת עמדותיהם, מועצה אזורית מגידו חוזרת לעמדתה המקורית שאין להעביר שטחים מהמועצה לעיר יקנעם עלית", נכתב בהחלטת המועצה.

ראש המועצה איציק חולבסקי הוסיף: "ההתגייסות של מליאת המועצה כולה כנגד הכוונה להעביר שטחים חשובים כל כך מצביעה על אחדות השורות בין כל יישובי המועצה. לעיר יקנעם עלית יש תכנית מתאר חדשה שבמסגרתה היא יכולה להגדיל את האוכלוסייה ב-50% ובנוסף יכולה לבנות בנייה רוויה ולבצע התחדשות עירונית. מ.א מגידו כמרחב ביוספרי תמשיך לשמור על שטחי החקלאות והשטחים הפתוחים לטובת כלל תושבי מדינת ישראל ותושבי יקנעם עלית בפרט".

 

 


חסר רכיב